Ostatní

Bazénové plachty

Každá zahrada u domu je velkým rodinným odpočinkovým místem a v poslední době si majitelé pořizují i zahradní bazén. Je to určitý druh komfortu, ale v horkých letních dnech je to dokonalé místo pro osvěžení. Samozřejmě se ale musí majitel o bazén také náležitě starat, aby byla voda čistá.

Plachty na bazén jako spolehlivá ochrana

Jestliže chce majitel bazénu vodu ochránit před různými nečistotami, může si pořídit speciální plachtu, která je instalována na hladinu vody v bazénu. Slouží také jako umělá překážka pro odpařování vody, ztrátu teploty vody a již zmíněné znečištění. Nečistoty v bazénu se mohou objevit prakticky kdykoliv, protože v okolí může být strom a jeho listí může napadat do bazénu vlivem větru. Je to také hmyz nebo jiné nečistoty z ovzduší. Není totiž zrovna moc příjemné, každé ráno chodit se sítkem v ruce a čistit bazén. Díky krycím plachtám na bazén také dochází ke snížení chlazení vody v noci a její odpařování během dne. Není tedy třeba tolik bazénové chemie, což šetří náklady.

Plachta na bazén

Plachta na bazén

Jaké jsou výhody těchto plachet

Pokud se investor ptá, jaké jsou výhody těchto plachet, lze říci, že jsou podstatně levnějším způsobem ochrany než třeba pevný kryt z polykarbonátu. Také je to spolehlivá ochrana před nečistotami, o kterých je zmínka již výše. Dále lze zmínit snadnou manipulaci, bezúdržbovost a několik druhů bazénových plachet.

Zimní plachty na bazén

V zimě se všechny tyto plachty na bazén stávají jedním z ochranných opatření proti nechtěnému pádu do bazénu, je totiž prázdný a hrozí nebezpečí úrazu. Tyto plachty jsou vyrobeny z vysoce pevnostního materiálu, který je vyplněn ještě ocelovými lanky nebo jinými pevnými výztužemi. Dále musejí být také odolné proti mrazivým zimním teplotám nebo musejí odolat tíze napadaného sněhu.

Solární plachty

Solární plachty na bazén zabraňují odpařování vody, chrání ji před nečistotami a mohou ohřát vodu v bazénu. Určitě se nemohou v tomto směru očekávat termální lázně, ale voda v bazénu se může o nějaký ten stupeň vyšplhat nahoru. Tyto plachty na bazén jsou vyrobeny z pevného materiálu a malých vzduchových bublinek, které v podstatě fungují na slunci jako lupy. Přitahují sluneční paprsky, které musejí dostat až na dno bazénu a tím se voda může ohřát. Tato plachta by tedy měla být z pruhledného materiálu.

Správný tvar

Pořízením plachty na bazén se musí majitel držet také několika zásad. Tou základní je velikost a typ bazénu. Pro malý bazén, který v zimě majitel schová, postačí klasická krycí plachta, kterou večer jednoduše natáhne přes bazén a zakrytování je hotovo. Pokud se jedná o větší tvary bazénu nebo dokonce atypické bazény, tady se musí majitel poohlédnout po speciálních plachtách. Firmy nabízejí různé typy plachet a také plachty atypické právě pro netradiční tvar bazénu. Technik takové firmy přijde, načrtne si tvar bazénu, změří jeho obvod a pak už se člověk může těšit na hotový výrobek.

Plachty na bazén jsou téměř bezúdržbové, jejich manipulace je také jednoduchá a může být ještě jednodušší v případě, že si majitel k ní pořídí i speciální naviják na plachtu.