Ostatní

Čeká vás rekonstrukce kuchyně? Poradíme, na co si dát pozor

Už se nemůžete dočkat, až budete vařit v nové kuchyni? Poradíme vám, na co si dát pozor. Jaké jsou nejčastější chyby při zařizování rekonstrukce v bytě? Podívejte se s námi.

Už jen krůček a bude hotovo

Od vaření ve vysněné kuchyni vás dělí skutečně jen pár měsíců? Určitě se již těšíte na to, až bude mít přesně takovou podobu, jakou jste si vysnili. Při rekonstrukci vás možná bude čekat i pár větších stavebních úprav. Zkontrolujte, zda máte stále platnou pojistku pro domácnost, abyste v případě nehody nezpůsobili škodu sobě nebo ostatním.

Nechejte si poradit

Už jste si namalovali detailní plánek kuchyně včetně rozmístění jednotlivých zásuvek a světel? Pokud ne, nebojte se vyhledat odbornou pomoc. Rekonstrukce kuchyně rozhodně není něco, co člověk dělá každý měsíc. Abyste byli s výsledkem skutečně spokojeni, spojte své nápady s názory odborníků. Tak budete mít jistotu, že vaše dobré nápady budou mít to správné a praktické umístění.

Představte si denní provoz

Při představě nové kuchyně si celá řada lidí myslí, že navrhují dokonale designový prostor, který bude stále nádherný. Kuchyně je ale srdcem celé domácnosti, proto si dopředu promyslete jednotlivé materiály i použité barvy. Půjdou na nich vidět otisky prstů? Bude mít kuchyně dostatek úložného prostoru pro všechny vaše hrnce i kuchyňské spotřebiče? Dopředu přemýšlejte, kam umístit dřez, pracovní plochu i sporáky.

Praktičnost především

Kuchyně bude každý den vystavena zatěžkávacím zkouškám. Budou se v ní setkávat členové celé rodiny. Mysleli jste na to, aby měl každý alespoň malý kousek prostoru? Máte zásuvky pro kuchyňské spotřebiče umístěny tam, kde je budete opravdu využívat? Kuchyně není prostor pro ozdobu, její největší korunou krásy bude právě praktičnost a skvělá využitelnost.

V projektu kuchyně si nezapomeňte udělat dostatek prostoru pro elektrické zásuvky. V dnešní době si budete při vaření možná potřebovat současně nabíjet mobil nebo tablet s hudbou.