Ostatní

Chybí vám dostatek financí pro pořízení vlastního bydlení? Sjednejte si hypotéční úvěr

Kdo by netoužil po tom bydlet ve vlastním domě či bytě. Ne každý však má dostatek finančních prostředků. Jednou z možností, jak je získat je sjednání hypotečního úvěru.

Co je hypoteční úvěr?

Jedná se o druh spotřebitelského úvěru, který se používá pro pořízení vlastního bydlení. Je zajištěný zástavním právem k nemovitosti nacházející se na území ČR. Může se jednat o pozemek, byt, dům nebo chalupu. Touto nemovitostí může být financována nemovitost, ale není to podmínka.

Běžné splátky jsou měsíční, dle předem stanoveného splátkového kalendáře, do umoření dluhu. Jakmile je hypotéka splacená, nemovitost je vaše a nemusíte se obávat vystěhování. Při podpisu smlouvy je jasně stanovená výše splátek. Také doba splácení je předem stanovená. Nemovitost můžete během užívání upravovat či rekonstruovat. Nemovitost můžete vnímat také jako investici, ve které máte uloženy svoje finanční prostředky.

Výpočet hypotéky má na starosti bankovní ústav.

Sjednání hypotečního úvěru online

To umožňuje třeba web finuance.eu. Tuto variantu umožňuje rychlý rozvoj digitálních technologií.

Naleznete zde i blog o hypotékách, kde naleznete spoustu zajímavostí.

Účelová a neúčelová hypotéka

Účelová hypotéka slouží potřebám bydlení. Jedná se o klasikou hypotéku určenou k financování bydlení. Může to bát hypotéka na byt, dům nebo rekonstrukci bydlení. Záruku poskytujete nemovitostí, většinou tou, kterou hypotékou financujete. Můžete však zastavit i nemovitost jinou.

Do účelové hypotéky patří i hypotéka investiční – pro nákup nemovitosti k pronájmu.

Neúčelová hypotéka – banku nezajímá, za co peníze utratíte. Musíte však opět ručit nemovitostí.