Inspirace

Jaké využití mají LED pásky

LED technologie osvětlení už se používá poměrně dlouho. Už v roce 1962 se začaly LED světelné zdroje využívat komerčně ve výpočetní technice. První diody byly žluté, oranžové a červené, teprve později byla vyvinuta modrá, která umožnila vznik charakteristického teplého a studeného bílého světla. LED světelné zdroje zažívají skutečný boom, vyrábí se žárovky různých tvarů, technologie LED však umožňuje mnohem víc. LED mohou tvořit pásky i jakékoli jiné tvary, které lze s výhodou využít v designových lampách, ve kterých by klasická žárovka hodně rušila.

LED světelné zdroje a především LED pásky jsou velmi moderními svítidly, která lze využít v každém interiéru. LED pásek můžete vybírat podle délky, výkonu a také barevné teploty. Pásky lze také pomocí stmívače stmívat. Nechcete-li klasický vypínač, můžete LED pásky ovládat dotykem nebo pohybem díky pohybovému senzoru. LED pásky se pochlubí velmi nízkou spotřebou energie a celkově minimálními náklady na výrobu.

LED pásky tady i tam

Využít je můžete k nepřímému osvětlení obývacího pokoje. Stačí ke stropu instalovat světelnou římsu, do které se zabuduje LED pásek. Tak se pásek postará o příjemné osvětlení. Ve vstupní hale nebo chodbě může sloužit jako orientační osvětlení, díky speciálním lištám jej můžete umístit pod hranu schodu a osvětlí vám tak celé schodiště. LED pásky se perfektně hodí také jako doplňkové osvětlení koupelny. Pásky mohou být umístěny mezi obklady, ve stropní světelné římse nebo kolem zrcadla.

U LED pásků budete vybírat také barvu světla, které produkují. Nejčastější jsou studená a teplá bílá, někteří však chtějí večer relaxovat u barevného světla. Některé LED pásky jsou jednobarevné, jiné nabídnou dokonce možnost měnit barvu světla podle vaší nálady. LED pásky jsou univerzálním řešením osvětlení do každého interiéru. Neváhejte a vyzkoušejte LED pásky i u vás doma.