Ostatní

Je lepší stěhování svépomocí nebo s profesionály?

Levné stěhování v Brně

V případě, že má člověk před sebou stěhování, musí si vše dobře naplánovat, protože stěhování není na deset minut. Musí se vše připravit, zařídit potřebné a sehnat spolehlivé a dostatečně velké auto. Stěhování ale rovněž vyžaduje správnou organizaci. V tomto směru mohou být lidem nápomocny profesionální stěhovací firmy, které nabízejí také služby na klíč. Je to přijatelnější zejména pro ty, kdo nemají tolik času.

Dobrý plán

Bez něho to ani nejde, protože by všechno bylo zmatečné a situace by se neobešla bez stresu. Tomu se samozřejmě snaží lidé vyhnout za každou cenu. Dobrý plán je tedy základ. Musí se odhlásit energie, změnu bydliště musí každý nahlásit nejen na příslušných úřadech, ale vzhledem k tomu, že lidé mají rodinu, kde jsou děti, je třeba myslet i na školní zařízení i na dětského lékaře. Aby se na nic nezapomnělo, je možné si vše zapisovat. Také je třeba se rozmyslet, zda si člověk nakonec vybere pomoc profesionálů nebo vše zvládne sám. Má zde právo volby.

Balit lze prakticky ihned

Balení je asi tou nejlehčí prací v případě stěhování. Může se začít vlastně ihned, co je již znám termín. Na konci celé akce pak nebude tolik spěchu a práce. Stěhování je také tak trochu i generální úklid, protože se nacházejí třeba na dně skříně nebo i na půdě. Obalový materiál kze sehnat například v supermarketu, protože jsou stále oblíbené banánové bedny, a to díky vhodnému tvaru a velikosti. Některé stěhovací firmy nabízejí dokonce i pronájem obalového materiálu, k dispozici jsou různě veliké plastové boxy a to zejména na křehké předměty. Ale mohou to být i vakuové pytle, které zase ušetří místo.

Profesionální služby

Vzhledem k tomu, že stěhovací firmy nabízejí své kvalitní služby každému zákazníkovi, jsou tyto služby velmi vítané a lidé je hojně využívají. Stěhovací firmy disponují prakticky vším, co je ke stěhování potřeba. Od velkých vozidel určených výhradně pro stěhování, dále pak pomocníkům, jako jsou stěhovací háky nebo popruhy, různé vozíky nebo rudly a podobně. Ovšem tyto služby nejsou jen o stěhování. Firmy nabízejí také vyklízecí práce, takže pokud někdo potřebuje vyklidit chalupu, zahradu nebo pozůstalost, mohou se lidé obrátit právě na tyto firmy. S těmito službami je spojená také ekologická likvidace odpadu nebo elektrospotřebičů.

Stěhování lze provést také vlastními silami

Stěhování s pomocí kamarádů je také řešení, ovšem je nutné se dopředu připravit na to, že je to poměrně náročná práce. Stěhování není totiž jen o balení. Vynést krabice a naložit je do auta, opět na novém místě vyložit a zase do patra několikrát za sebou, to chce opravdu dobrou kondičku. Velkou výhodou tady je, že ve výsledku bude každý spokojený a stát to majitele bude jen nějakéúsilí a za pomoc lze přátele pozvat na skvělou večeři nebo letní grilování.

Spolehlivost firmy

Pokud se člověk ještě stále nemůže rozhodnout, zda vyhledat služby stěhovací firmy nebo si raději vše udělá sám, může se rozhodnout na základě referencí, které má většinou firma uvedeny na svých webových stránkách. Je vhodné pečlivě analyzovat pracovní zkušenosti firmy, člověk se může zeptat přátel a známých, kteří se nedávno přestěhovali a udělat si svůj vlastní úsudek. Za zmínku také stojí i to, že firmy jsou také pojištěny proti nenadálým událostem, jako je krádež nebo neúmyslné znehodnocení majetku. Ovšem ale i na majiteli je, aby pracovníky firmy hned na začátku upozornili na to, že přepravují velmi cennou sbírku obrazů a tak by měli stěhováci k tomu také přistupovat.