Ostatní

Montovaná plachtová hala je spolehlivým partnerem nejen pro podnikání

Rozšíření podnikatelského záměru nebo jen otázka, kde uskladnit krmivo pro hospodářská zvířata může být tématem pro diskusi, kde lze jako optimální a ředevším spolehlivé řešení navrhnout plachtové haly. Tyto ocelové konstrukce mají mnoho výhod a široké spektrum využití a jsou dnes velice oblíbeným řešením právě v případě, že je potřeba nutně vyřešit problém s uskladněním materiálu nebo rozšířit výrobu.

Co lze od takových hal očekávat

Podnikání může i nadále růst a člověk jej může rozšířit, protože díky těmto montovaným halám bude místa dostatek. Z plánů tak není třeba ustupovat. Montované plachtové haly jsou vhodné třeba jako ustájení pro hospodářská zvířata a jejich krmiva. Mají různé rozměry a tak se investor nemusí obávat, že by se stádo hospodářských zvířat do takové haly nevešlo. Ovšem tyto haly mají i jiné využití. Ve sportovním odvětví je lze využít jako zastřešění pro různá hřiště, tenisové kurty, bazény, jízdárny, ale velkým přínosem jsou také jako zastešění pro sběrné dvory, veletrhy, výrobní haly, skladové prostory a podobně.

A co výhody?

Jejich velkým plusovým bodem je především rychlost realizace, protože plachtová hala může stát za několik dní a to v závislosti na velikosti a požadavcích investora. V porovnání s klasickou stavbou je tato výhoda velkým lákadlem pro zájemce. Také cena je zajímavá a poměrně nízká. Ušetřené finanční prostředky tak je možné využít na jiné účely. Jak už bylo řečeno, velké plus je zejména v rychlosti montáže. Ocelová konstrukce je opláštěna vysoce pevnostní plachtou a stejně jako je snadná a rychlá montáž haly, je snadná i její demontáž. Znamená to tedy, že pokud se majitel rozhodně mít plachtovou halu na jiném místě, jednoduše se hala dá demontovat a postavit jinde. Navíc tyto haly nepotřebují betonový základ, postačí štěrková základna nebo travnatá plocha.

Je zde možnost příslušenství, jako jsou například okna?

Samozřejmě. I tyto ocelové konstrukce mohou mít nejen vrata, třeba sekční nebo rolovaná, ale také okna nebo je zde možnost instalace osvětlení, elektřiny, vodoinstalace a jiných doplňků, které jsou požadovány. Nabídka firem je opravdu široká, takže se zákazník nemusí obávat, že by si z nabídky nevybral. Plachtové haly mají široké spektrum využtí a také možností úprav.

Co lze ještě říci o montovaných halách?

Ocelové konstrukce zaručují pevnost stavby a kvalitní plášť v podobě vysoce pevnostní plachty zaručí, že je zboží nebo jiný uskladněný materiál v bezpečí. Plachta je z odolného materiálu, který dobře odolává dešti, větru i slunečním paprskům. V případě poškození je možné plachtu na místě dokonce rychle opravit. Je tedy nepropustný, izotermický a nehořlavý. Montované plachtové haly jsou téměř bezúdržbové a jejich životnost se odhaduje až na 20 let na opláštění a téměř 40 let na ocelovou konstrukci. V případě, že potřebuje firma vhodnou reklamu, může zhotovitel haly zajistit také její kvalitní potisk. Samozřejmostí je, že každá taková hala je dobře ukotvena, aby nedošlo k nějakému neštěstí.

Jak vybrat spolehlivou firmu

V každém případě je třeba porovnat několik nabídek odpovídajících firem. To, co může nabízet jedna firma nemusí nabízet ta druhá. Nabídky se liší a to nejen ty cenové, je třeba hledat a trochu srovnávat.