Ostatní

Možnosti připojení k internetu

Jakým způsobem se připojujete k internetu? Možnosti jsou různé. Mezi nejvyužívanější patří telefonní linka, kabelová přípojka, bezdrátová datová síť aj. Obzvláště populární je v České republice DSL internet, jde o přenos dat prostřednictvím telefonického vedení. Tento druh připojení se rozlišuje podle rychlosti, frekvenčního pásma a dosahu. Kvalita samotného DSL připojení je úzce spojená s kvalitou kabelové infrastruktury. Nejznámějšími variantami tohoto připojení jsou ADSL, což je asymetrické připojení, u kterého je vyšší stahování než odesílání dat, a VDSL, které je vyspělejší, rychlejší a nabízí lepší možnosti streamování dat.

Sledování v maximální kvalitě

Poskytovatelé se dnes v mnohém snaží vyjít vstříc požadavkům svých uživatelů. Ti se stále častěji dívají přes internet na živé přenosy v HD kvalitě, rádi si pouští videa v nejvyšším rozlišení a také často hrají graficky náročné online hry, opět v nejlepším rozlišením. Pokud máte pomalý a nekvalitní internet, tak se vám mohou hry nebo živé přenosy zasekávat, často čekáte na stažení dat a to je velmi otravné. Člověk si chce užívat zábavu a ne jen neustále čekat. Proto se nabízí i HD internet.

Ten se vyznačuje maximální plynulostí připojení, aby nedocházelo k výkyvům a byl celkově stabilnější. U tohoto internetu nejsou data uložena na vzdálených serverech, odkud by musela putovat dlouhou vzdálenost, ale naopak jsou uložena na serverech poskytovatele, odkud to mají k uživateli blíže. Pokud chcete zjistit dostupnost HD internetu, ověřte si jí na Pripojto.cz. Pokystovatelů je mnoho, nepatří sem jen o2 internet, ale i mnoho dalších. Vždy se vyplatí zjistit, jaké možnosti se vám nabízejí, abyste si mohli užívat ten nejlepší internet za nejlepší ceny.