Ostatní

Nový pokoj za pár kaček

Přemýšlíte už o dárcích pro vaše nejmenší za vysvědčení? Konec školního roku se pomalu ale jistě blíží a vy chcete ocenit, že se vaše ratolesti ve škole opravdu snažily? Než dávat dětem hračky, které stejně za chvíli skončí v koutě a nikdo si jich ani nevšimne, je lepší dát jim něco užitečného, z čeho budou mít radost ještě dlouho. Vyřešte to šalamounsky a darujte dětem výzdobu jejich pokoje. Je to docela jednoduché, možností je celá řada, jak to všechno sfouknout. Můžete dětem nechat profesionálním malířem namalovat na zeď úžasnou malbu podle přání nebo se o to pokuste sami, máte-li výtvarné vlohy. Nebo na to běžte od lesa a pomozte si tapetou či samolepicí dekorací.

Tapety všude, kam se podíváš

Používání tapet k dekoraci interiéru je naprosto běžná věc. Tapety se nejčastěji využívají jako dekorace obývacích pokojů, pracoven, ale také ložnic. Máte prakticky neomezený výběr vzorů i barevných provedení, takže si vybere skutečně každý. Co tedy použít do dětského pokoje tapetu? Můžete ji dětem dát nebo je nechat samotné vybrat tu pravou tapetu. Lepení vliesových fototapet není žádná věda, s aplikací vám děti určitě rády pomohou a tapeta bude nalepená raz dva. K nejoblíbenějším patří dětské 3D tapety, jde vlastně o obraz s trojrozměrným efektem. Pro nejmenší jsou k dispozici 3D tapety s oblíbenými pohádkovými postavami, větším budou lépe vyhovovat přírodní motivy, krajiny, panoramata měst, zajímavá auta, motorky a spousta dalších dekorů.

Samolepky jedou

Chcete-li si ušetřit práci s lepením tapety, vsaďte na samolepicí dekorace. Ty se v dnešní době vyrábí černé, bílé i barevné, jsou k dostání malé i velké formáty. Stačí sejmout samolepky z podkladového papíru a nalepit na zeď, dveře či jinou hladkou rovnou plochu. Malým slečnám se jistě zalíbí samolepicí zámek princezny Barbie, louka plná barevných jednorožců nebo třeba Maková panenka. Chlapci zase ocení Bleska McQueena, Spider-Mana nebo mašinku Tomáše. Ať si děti vyberou samy, co je jejich srdci nejbližší, budou potom svůj pokoj milovat.