Ostatní

Nůžkové stany

Pojem nůžkový stan není možná každému srozumitelný a málokdo si umí představit, co se pod tímto názvem skrývá. Spíše je většině lidí bližší označení párty stan. Tyto stany se používají při pořádání zahradních párty, svatbách pod širým nebem, podnikových večírcích, při prezentacích výrobků, na poutích, městských slavnostech a při řadě dalších příležitostí. Jejich účelem je poskytnout přístřeší před nepřízní počasí.

Typy nůžkových stanů

Výrobcem nůžkových stanů je společnost Mitko s.r.o. Sídlící v Ostravě. Nůžkové stany firma vyrábí ve třech verzích, kterými jsou CLASSIC, PREMIUM a OCTAPRO. Posledně jmenovaný typ stanu má osmiúhelníkový profil nohy. Konstrukce všech tří typů jsou výškově nastavitelné. Střechy a bočnice stanů jsou vyrobeny ze silné nepromokavé polyesterové látky. Výrobce dodává všechny jednotlivé části stanů zabalené do speciálních přepravních obalů. Tento způsob usnadňuje transport stanů i jejich skladování.

Charakteristika jednotlivých typů

  • CLASSIC – konstrukci lze výškově třístupňově nastavit a zvedání/spouštění stanu se provádí pomocí tlačítka umístěného uvnitř nohy. Dokonalé napnutí střechy zajišťuje pružina skrytá uvnitř stožáru. Stěny jsou spojovány suchými zipy. Ke konstrukci lze snadno připevnit osvětlení nebo vytápění. Tento typ je vhodný k zastřešení plochy od 4 do 18 m2
  • PREMIUM – je určen pro nejnáročnější zákazníky, má obrovskou odolnost a široké spektrum rozměrů. Konstrukce disponuje třístupňovým nastavením výšky, ke zvedání slouží ocelové tlačítko uvnitř nohy a ke konstrukci lze připevnit poloboky, vlajky, osvětlení i vytápění. Stan je doporučen k zastřešení plochy od 9 do 36 m2
  • OCTAPRO – je nejodolnější vůči povětrnostním vlivům, k čemuž přispěla i výměna plastových spojů za hliníkové. Větší stabilitu zajišťují velké patky, horní prvky konstrukce byly vybaveny systémem Easy-Hold pro připevnění osvětlení či vytápění. Zvedání a spouštění zajišťuje hliníkové tlačítko. Perfektní napnutí umožňuje zesílená pružina umístěná vně stožáru. Vybrané rozměry stanu mohou mít upravenou výšku vstupu až na 230 cm. Stan se doporučuje k zastřešení plochy od 9 do 32 m2 a odolává větru o rychlosti až 100 km/hod.