Ostatní

Co je ofsetový tisk a k čemu ho lze využít

Ofsetový tisk (ofsetová litografie) je primární metoda používaná k tisku delších sérií časopisů, knih, příruček, brožur, pošty, hlavičkových papírů, plakátů a papírových štítků a obalů.

Například izolepy s potiskem jsou vytvořeny jinou metodou.

Jak ofsetový tisk funguje?

Ofsetový tisk je vícestupňový proces, při kterém se používají leptané kovové desky, vodoodpudivé inkousty (např. na bázi oleje), voda, přikrývkové válce a otiskovací válce.

Desky jsou vytvořeny tak, aby olejové inkousty přilnuly pouze k částem desky, které obsahují obrázky a text. Tenký film vody přes prázdné oblasti desky odpuzuje inkousty na bázi oleje.

Inkoust na deskách se nejprve přenese do gumového „přikrývkového“ válce. Inkoust se dostane na papír, když se na papír převalí přikrývkový válec.

Mnoho lisů používá tlakové válce k vyvíjení tlaku na papír, když se inkoust nanáší na povrch papíru.

Jak se zlepšily technologie digitálního tisku, zlepšila se také účinnost ofsetového tisku. Výrobci zařízení pro ofsetový tisk vyvinuli předtiskové procesy, software a spotřební materiál, který umožňuje ofsetovým lisům vyrábět rychlejší tisk a kratší tiskové úlohy. Výrobci lisů vyvíjejí systémy, které umožňují manipulaci s více kroky v procesu ofsetového tisku a dokončování bez jakéhokoli zásahu lidského operátora.

Profesionální tisk: ABC tiskárna

Tisk stolních kalendářů je jen jednou z mnoha variant, kde lze využít ofsetový tisk.

Pokud potřebujete od jednotlivých položek větší množství kusů, je ofsetový tisk ideální volbou.

Na webu e-abctiskarna objevíte velké množství možností, kde lze ofsetový tisk využít ve vysoké kvalitě. Díky přednastaveným možnostem je zvolení počtu stran, barevnosti, vazby a dalšího, jednoduché a rychlé.

Pokud si nejste jisti designem vybraného produktu, neváhejte profesionály z ABC tiskárna kontaktovat.