Ostatní

Na podlahu jedině dlažbu

Každý z nás má zkušenosti s úklidem minimálně soukromých prostor. Čím hladší je povrch, tím lépe se udržuje čistý, takže by se jako jednoznačná volba, co se týká podlahových krytin, mělo jevit PVC, které na rozdíl od dlažby má naprosté minimum spár. Tak jednoduché to ale zase není. Jeden pohled na výběr dlažby je samozřejmě ten praktický, jak se bude daná dlažba udržovat. Není však jediným, další důležitý aspekt výběru je odolnost a životnost. PVC je poměrně měkké, takže při použití ve vstupních částech bytu by velmi trpělo a jeho životnost by se dramaticky zkrátila. Z toho důvodu je mnohem praktičtější použití dlažby. Co je ale také důležité vzít v úvahu, je vzhled podlahy. Samozřejmě PVC nemusí vůbec vypadat špatně, lze vybrat imitace dlažby, dřeva apod. Proč ale vybírat imitace, když můžete mít originál? Dlažbu kupujete jednou za život, dopřejte si tedy takovou, která vás zaujme na první pohled.

Čím méně spár, tím snazší úklid

Abyste dosáhli co nejjednodušší údržby, soustřeďte se na výběr velkoformátové dlažby s velkými dlaždicemi a minimem spár. Velmi oblíbenou je čím dál víc také slinutá dlažba, kterou lze pokládat s minimální spárou. Barva a povrchová úprava je zcela ve vaší režii, záleží na vaší představě o interiéru, lesklá dlažba působí velmi luxusním dojmem, je však třeba si uvědomit, že je poněkud náročnější na úklid.

Vybíráte-li dlažbu do předsíně, můžete dekorativně obložit i část stěny a použít dlažbu jako obklad. Dlažba na toaletě a v koupelně je prostě nutností, v místech, kde bývá denně vlhko, nebo přímo mokro, se vyplatí mít kvalitní nenasákavý povrch. Moderní dlažby se pochlubí téměř nulovou nasákavostí, u koupelny a toalety si jen dejte při výběru pozor na to, aby dlažba měla protiskluzovou úpravu. Oceníte to zejména při pohybu naboso po mokré dlažbě.