Ostatní

Proč se vyplatí splitová nástěnná klimatizace?

Klimatizovaná jednotka s děleným systémem zahrnuje venkovní jednotku s kompresorem a kondenzátorem a vnitřní jednotku, která obsahuje klimatizační zařízení. Mezi těmito dvěma jednotkami je obvykle řada vedení, ve kterých jsou umístěny měděné trubky chladiva, napájecí kabel a odtok kondenzátu. Splitové klimatizace se od klasických klimatizačních jednotek v mnohém liší. Mnoho lidí dává přednost klimatizacím s děleným systémem kvůli těmto výhodám:

Snadnější proces instalace

Ve srovnání s tradičními systémy vyžaduje instalace splitové nástěnné klimatizace mnohem méně práce. Nejen, že není nutné potrubí, ale konektor mezi vnitřní a venkovní jednotkou vyžaduje pouze malý otvor. Jakmile to bude hotové, budete potřebovat pouze přístup k elektřině a umístění pro připojení vašich jednotek.

Vyšší energetická účinnost

Centrální systémy ztrácejí vedením velké množství energie a v netěsných kanálech může dojít ke ztrátě chladicí energie až 30 procent. Pokud máte neizolované potrubí nebo potrubí instalované v nepodmíněných prostorech, způsobí to problémy s energetickou účinností. Jelikož dělené systémy nabízejí zcela jiný design, zvyšuje to vaše úspory energie a snižuje výdaje vynaložené na budoucí účty za služby. V některých případech mohou bezkanálové klimatizační jednotky překročit dvojnásobnou účinnost než standardní klimatizační zařízení.

Splývají s vaším dekorem

Díky klimatizaci s děleným systémem je vnitřní instalace vysoce flexibilní. Můžete je zavěsit na strop nebo zavěsit na zeď. Splitové systémy jsou navíc méně rušivé ve srovnání s okenními jednotkami, které vyžadují buď vyříznutí otvoru ve zdi, nebo zasazení do okna.

Tichý provoz

Vnitřní jednotka může pracovat velmi tiše, je podstatně tišší než okenní jednotka. Kondenzátor je také mnohem štíhlejší v profilu, a usnadňuje jejich umístění na různých místech, kde může být hluk důležitým faktorem nebo tam není mnoho místa.

Zvýšená bezpečnost

Klimatizovaná jednotka s děleným systémem je mnohem bezpečnější než okenní jednotka, která vetřelcům nabízí cestu do vašeho domova. Malý otvor pro vaše potrubí nepředstavuje velkou hrozbu pro bezpečnost vašeho domova, zatímco otevřený otvor ve vaší stěně nebo okně vás může zaměřit na snadné vloupání.

Pokud si chcete pořídit klimatizace do domu, vybírejte ji od specialisty na Kotleakrby.cz, kde naleznete vysoce kvalitní splitové nástěnné klimatizace.