Ostatní

Řebčík jako zdatný bojovník proti škůdcům. A pěstovat si ho můžete i u sebe na zahradě

Na první pohled vypadá, jako by se jednalo o povislé tulipány. Při bližším pohledu však zjišťujete, že se o nic takového nejedná. Mluvíme totiž o zcela jiné rostlině, kterou však také můžete pěstovat na své zahrádce. Řeč je konkrétně o takzvané císařské koruně, které se však u nás říká také řebčík. Na první pohled velmi krásná rostlina, jež není zrovna vábná svou vůní. Na druhou stranu právě díky svému tolik známému aroma dokáže odehnat nejednoho škůdce.

Až do výšky jednoho metru

Jen málokdo ví, že řebčík dokáže dorůst až do výšky jednoho metru. V krásném, rozkveteném provedení ho můžete vidět hlavně v období dubna. Nejedná se o jednoletku, růst na jednom místě vydrží i několik let. Aby se však jednalo o skutečně efektivního zabijáka okolního hmyzu, je nutné rostlině dopřát náležitou péči. Zalévání je jedním bodem na seznamu povinností, stejně tak pravidelné hnojení. Péči o zahradu taky nepodceňujte.

TIP: vyberte si správnou AKU sekačku

Rostlina, která upoutá pozornost

Pokud jste si někdy přáli mít na své zahradě rostlinu, která na první pohled upoutá pozornost, pak budete z řebčíku naprosto nadšení. Přesně to totiž umí. Na první pohled působí velmi majestátně a exoticky, navíc je zvláštní i svými květy.

Jak už bylo zmíněno, řebčíku se říká také císařská koruna, a to proto, že květenství korunu skutečně připomíná. Složena může být až z deseti květů, kdy každý jeden má zvonkovitý tvar. Barevně mohou být červené až jasně žluté, velikostně dosahují až pěti centimetrů.

Není příliš náročný na péči

Pokud se vynasnažíte, aby půda byla neustále dostatečně vlhká (ale nikoliv přemokřená), bude řebčík naprosto spokojený. Největším problémem bývá to, že cibule rostliny je vyschlá, tím pádem také velmi křehká.

Jestliže však bude rostlina zase příliš přemokřená, může dojít k hnilobě nebo plísním.