Tipy & rady

Tuning už není jen o estetice. Jde především o výkon a spotřebu

Tuning byl vždy o úpravě karoserie vozu. Nyní je vše jinak a soustředí se především na výkon a spotřebu. Tento trend se mění především díky řídícím jednotkám, které mají vše na starost. Milovníci vozů si tak mohou změnit vlastnosti vozu pomocí počítače a speciálních programů. Řídící jednotka je totiž sama o sobě miniaturním počítačem, který je nainstalován přímo do motoru vozu.

Výhody chiptuningu

Během jízdy si řídící jednotka uchovává data, které následně vyhodnocuje a upravuje chod motoru. Výhody chiptuningu jsou patrné na první pohled. Díky hardwaru a softwaru si můžete upravit automobil podle svých představ, ať už vám jde o snížení spotřeby nebo zvýšení výkonu vozu.

Maximální výkon a nízká spotřeba

Pokud jste dávali pozor, určitě víte, co všechno je s řídící jednotkou možné. Chiptuning patří mezi jedinečné možnosti, jak upravit motor tak, aby měl vyšší výkon a nižší spotřebu. S tímto trendem se vyrojila celá řada samozvaných odborníků, které nabízí zázraky na počkání. Jenže chiptuning není tak jednoduchý jak se na první pohled může zdát. Špatně udělaná úprava motoru vám může udělat z vašeho motorového miláčka vrak. Než si vyberete místního mechanika, který se vám bude vrtat v motoru, podívejte se na dílnu chiptuning Praha, která patří mezi ověřený servis s nabídkou široké úpravy motoru od zvýšení výkonu až po snížení spotřeby.

Cena určuje kvalitu, ale není tomu tak vždy

Ceny za úpravu motoru se různí. Především oblast určuje výši cen. Při výběru dílny tak poznáte podle ceny kvalitu služeb. Pokud vám někdo nabídne úpravu motoru za pár stovek a vše provádí ve své garáži na koleni, asi nemůžete očekávat kvalitní výstup. Samozřejmě ani opačný extrém není správný a předražené služby neznamenají kvalitní výstup. Z toho důvodu se při výběru té správné díly soustřeďte na referenci a pověst, kterou dílna v okolí má.