Ostatní

Vlhkost dokáže napáchat mnoho škody

Trápí vás v domě vlhkost? Moderní domy jsou dělané tak, aby velmi kvalitně izolovaly. V jejich vnitřních prostorách se však často hromadí vlhkost. Vlhkost je zrádná a nikdy neudělá nic dobrého z hlediska zdraví ani konstrukce. Pokud je vlhkost vzduchu větší než je potřeba, vede to často k tvorbě plísní. Spóry z plísní jsou pro lidský organismus velmi nebezpečné a jedovaté.

Vyšší vlhkost může vést také k revmatu a dalším potížím. Neblahé jsou také škody na majetku, vlhkost ničí omítky, narušuje strukturu budov, způsobuje hnilobu u dřeva a může také za vyšší výskyt bakterií a roztočů. Vlhkost přitom vzniká neustále, když se sprchujeme, myjeme násobí, vytíráme, také vzniká odpařováním z rostlin i pouhým dýcháním. Spolehlivou možnost, jak s vlhkostí bojovat, jsou odvlhčovače.

Použití odvlhčovače

Odvlhčovače dokáží odstranit přebytečnou vlhkost ze vzduchu a tím stanovit v místnosti normální podmínky. Pokud má být odvlhčovač spolehlivý, nekupujte ho v prvním obchodě, na který narazíte, ale zaměřte se na kvalitní odvlhčovače renomovaných značek, které nabízí eshop Odvlhcovace.info. Jeho sortiment je velmi široký, nabízí všechny potřebné druhy odvlhčovačů. Samozřejmostí jsou odvlhčovače pro domácnost. Jde většinou o kondenzační odvlhčovače, které využívají kompresoru k vytváření rozdílu teplot a kondenzaci vodních par.

Často je potřeba využít odvlhčovače pro vysoušení zdiva na stavbách, ve sklepních prostorech nebo v bazénech. Pro takové účely jsou nejvhodnější profesionální odvlhčovače. V eshopu najdete zejména značky jako Master, REMKO, ATIKA a další. Nabízí se vám také adsorpční odvlhčovače, které využívají hygroskopických materiálů místo chladiva, to umožní odvlhčování i při teplotách pod bodem mrazu. Vybrat si můžete i bazénové odvlhčovače a průmyslové ventilátory. Nabídka je široká, vybírejte sortiment od specialisty, který vám nabídne nejlepší kvalitu za nejlepší cenu.