Ostatní

Jak vybrat kvalitní bránu a garážová vrata?

Plot, brána a garážová vrata – to jsou naprosto nezbytné součásti každého domu. Jaké byste si tedy měli vybrat? V tomto článku vám poradíme.

Součástí každého domu je kvalitní vstupní brána. Právě ta společně s plotem chrání váše pozemek před vniknutím a v krajním případě i proti krádežím. Vybrat tedy kvalitní bránu a garážová vrata je naprosto nezbytné. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak na to.

Výběr brány

Výběr vstupní brány není vůbec jednoduchý. A to nejen z estetického hlediska. Na trhu totiž naleznete celou řadu produktů, mezi které patří i ram brany. Rám branky přitom neslouží jako brána. Aby tak fungoval, musíte si ho nejprve sami sestavit. Pokud ale na tento způsob nemáte čas nebo znalosti, vyplatí se sáhnout po hotových bránách.

Před koupí a realizací přemýšlejte především nad tím, jaký způsob otvírání chcete zvolit. Elektřina vám zjednoduší práci a ušetří čas, manuální zase ušetří peníze. Zjistěte si také, kolik máte místa v bezprostřední blízkosti brány. Podle toho vybírejte buďto křídlové, nebo posuvné. Křídlové přijdou vhod tam, kde je dostatek místa před garáží i za plotem, posuvné naopak tam, kde místo chybí.

Výběr garážových vrat

Finanční možnosti zákazníka zpravidla určují, na jaká garážová vrata si zákazník sáhne. Na trhu naleznete zpravidla tyto typy vrat:

sekční,

rolovací,

boční.

Sekční garážová vrata tvoří jednotlivé lamely. Ty zajíždějí po kolejnicové konstrukci pod strop. Rolovací se naopak rolují do kazety. Tím pádem šetří místo, kterého v garáži mnohdy není dostatek. Rolovací garážová vrata jsou dobrou volbou nejen díky jejich flexibilitě, ale také kvůli jejich dobré tepelné izolaci. Boční garážová vrata se dají otevírat po bočních stranách garáže. Stejně jako rolovací tak umí šetřit místo a naplno ho využít.