Ostatní

Vysavače pro alergiky

Které vysavače pro alergiky fungují nejlépe proti roztočům? Pracujeme každý den s prachem. Ale uvědomujeme si, co je v něm vůbec? Domácí prach vypadá na první pohled jako prach. Ve skutečnosti je to opravdový „koktejl“ různých ingrediencí: strouhaný písek, pyl, zvířecí chlupy, odloupaná pokožka, plíseň, pavučiny. Nezní to lákavě, že? Co když dodáme, že v prachu je něco, co ztěžuje život milionům Čechů?

Které vysavače pro alergiky fungují nejlépe proti roztočům?

Pracujeme každý den s prachem. Ale uvědomujeme si, co je v něm vůbec? Domácí prach vypadá na první pohled jako prach. Ve skutečnosti je to opravdový „koktejl“ různých ingrediencí: strouhaný písek, pyl, zvířecí chlupy, odloupaná pokožka, plíseň, pavučiny. Nezní to lákavě, že? Co když dodáme, že v prachu je něco, co ztěžuje život milionům Čechů?

Tato záhadná složka, která způsobuje velké množství alergií, jsou výkaly mikroskopických pavoukovců zvané roztoči. Senzibilizace je obzvláště akutní na jaře a na podzim a projevuje se kašlem, dušností nebo zánětem spojivek.

Je nemožné úplně se zbavit roztočů, existují všude: dokonce i na naší pokožce. Mají impozantní reprodukční rychlost: samice, stará měsíc, položí během svého života asi 300 vajec. Některé jsou zničeny, ale zbytek se vylíhne. Živí se naší exfoliovanou epidermis, pylem rostlin a dokonce i plísní. Náš dům je pro ně jako vynikající restaurace s neomezeným jídlem. Za den člověk spontánně ztratí gram epidermis, který se nakrmí až 100 000. roztoči! Výkaly těchto pavoukovců obsahují alergen – guanin, který vdechujeme, ať se nám to líbí nebo ne.

Jak bojovat proti roztočům? Který vysavač zvolit?

Je pravda, že není možné eliminovat roztoče z našeho prostředí, ale je možné výrazné snížení jejich počtu. Nejprve byste měli pravidelně utírat prach z povrchu a vyměňovat podestýlku. Stejně důležité je však vysávat podlahy a čalounění. Čím častěji, tím lépe. Stačí však běžný vysavač?

Obyčejné vysavače plní svou funkci co nejvíce, ale alergici mají mnohem větší potřeby a potřebují extrémně důkladné čištění vzduchu od prachu a roztočů. Níže uvádíme modely vysavačů a čisticích robotů, o kterých si myslíme, že pro čištění vzduchu budou nejlepší.

Henry Allergy HVA160 Numatic.

Jedná se o vysavač pro alergiky, jeden z nejoceňovanějších modelů. Velmi pohodlné a vybavené filtračním systémem s účinností až 99,98 procent. Tento model je vybaven 3 typy filtrů: třívrstvými vaky HepaFlo, vysoce výkonným filtrem HEPA a třívrstvým filtrem TriTex. Taková jemná filtrace zabraňuje ucpání motoru vysavače. Díky tomu je Henry Allergy schopen zachytit částice až 800krát menší než lidský vlas

Akumulátorový vysavač Dibea F20 MAX

Tento vysavač kombinuje funkci svislého a ručního vysavače. Stačí vytáhnout trubku a můžete vysávat čalounění v autě nebo na těžko přístupných místech v domě. Dibea F20 MAX bude doma pracovat s alergikem, protože má omyvatelný houbový filtr.

ZACO A9s – čisticí robot s funkcí vytírání

Vysávání každý den je únavné, ale často nutné v domácnosti alergika. Proto stojí za zvážení zakoupení čisticího robota. Jedním z modelů, které doporučujeme lidem alergickým na roztoče, je ZACO A9s. Tento robot je ideální pro sběr suchých nečistot. 4 boční kartáče zametají nečistoty přímo do centrálního kartáče (štětiny nebo silikonu). Robot má velmi velkou (600 ml) nádobu na nečistoty a vysoce výkonný filtr dokonale čistí vzduch. Důležité pro alergiky je, že robot je nízký a je schopen řídit pod mnoha kusy nábytku. Díky tomu bude vysávat i na těžko přístupných místech. Je vybaven kamerou ZACO A9s a skenuje povrch, takže se nevrací na již zaprášená místa, ale efektivně vysává celý prostor.

ZACO V85 – čisticí a mycí robot

Naší další nabídkou pro lidi alergické na prach a roztoče je robot ZACO V85. Jednou z jeho výhod je absence centrálního kartáče. Díky tomu se nečistoty vtáhnou přímo do nádrže a nemusíme se bát zkroucených vlasů. Nádoba na suchý odpad je velmi prostorná – má 750 ml. Robot naplánuje trasu pomocí vestavěného gyroskopu.

Robot má třívrstvý filtrační systém: vstupní filtr, houbový filtr a vysoce výkonný filtr. Díky funkci mokrého čištění robot po suchém vysávání osvěží podlahy.

Navštivte stránky https://24doma.cz/40-vysavace-pro-alergiky