Ostatní

Vyzdobte si zahradní kout!

Máte na zahradě zapomenutý kout, který se už měsíce nebo dokonce roky chystáte uklidit? Co takhle využít toto místo a udělat z něj příjemné zákoutí pro čtení či kávu? Zahradní kouty mají přece velký potenciál, stačí jen nápad, trocha času a úsilí.

Nezáleží na tom, zda máte v rohu zahrady velký prostor, nebo jen pár metrů čtverečních. I tato místa nabízejí spoustu možností, jak je vylepšit. Některá řešení jsou nenáročná jak na výstavbu, tak na údržbu a mnohá lze vytvořit během jednoho odpoledne.

Soukromí nade vše

Abyste se ve svém zahradním koutku cítili dobře, je nezbytné mít dostatek soukromí. Pokud vám k tomu nepomohou vzrostlé rostliny, snadno jej dosáhnete pomocí dřevěné zástěny, kterou můžete navíc dozdobit trendy odstíny díky lazuře Luxol Dekor, která chrání dřevo před povětrnostními vlivy a UV zářením.

Jestliže máte radši klasiku vyzkoušejte lazuru Xyladecor NATUR PRO, která na povrchu dřeva vytváří silný, elegantně polomatný saténový film, který zvýrazňuje strukturu dřeva a zároveň ho chrání před UV zářením a nepříznivými povětrnostními vlivy.

Pokud prostor mezi vaší zahradou a sousedy dělí nevzhledná zeď, nemusíte na její krásu vůbec rezignovat. Dulux Weathershield silicon plus je tónovatelná prémiová barva zajišťující stálobarevnost vaší stěny, díky její vysoké odolnosti proti UV záření. Vybírat můžete až ze 3 000 odstínů.

Mít si kam sednout

Lavičky a venkovní nábytek nemusí být luxusní ani drahé. Stejně funkční může být i jednoduchá lavička z kulatiny nebo pohovka z palet a barevných polštářků. Nemáte k dispozici mnoho místa? Vmáčkněte tam křeslo a možná i malý stolek. A nemusíte kupovat nic nového, i starou kovovou židli rychle proměníte v designový kousek, a to pomocí barev Hammerite Přímo na rez, které lze nanášet přímo na zkorodovaný kov bez nutnosti základního nátěru.

Detaily pro příjemnou atmosféru

Našli jste při úklidu koutu staré kolo, otlučený květináč nebo další kousky? Udělejte si jedinečné místo a vytvořte z těchto věcí umělecké dílo. Ať už je to ručně vyrobená socha, duhové kolo, které poslouží jako stojan na květináče, nebo barevná lucerna. Právě tyto kousky dodají vašemu zahradnímu koutku život a zábavnou energii.