Ostatní

Jak zabezpečit dům pro nejmenší členy rodiny

Narození dítěte je sice krásná událost, ale pozdější roky jsou spíše pořádnou zkouškou naší trpělivosti. Jelikož dítě zkoumá a učí se novým věcem, musí být domácnost zajištěná proti možným negativním a velmi bolestivým scénářům. Naštěstí existuje několik věcí, které mohou bezpečnost domácnosti povýšit. Ne, nemyslíme tím rozmístění plyšových hraček všude po domě, aby dítě vždycky po svém pádu spadlo do měkkého.

Zábrany na postel pro první individuální spaní

Rodiče chtějí co nejdříve naučit své dítě tomu, aby spalo samo v pokojíčku. Je to zkrátka nutné hlavně v případě, kdy má dítě nastoupit do školky. Musí se naučit fungovat samostatně a spánek ve vlastní posteli je prvním krokem k tomu, aby se samostatnosti naučilo. Jenže pokud dítě z postele spadne, pravděpodobně k ní bude mít opravdu negativní vztah a samo spát chtít nebude.

A tak je dobré investovat do zábran na postel, které zajistí, aby dítě ani při sebevíc divokém spaní nepřepadlo. Dnes jsou zábrany na postel velmi stylové, nemusíte se obávat úděsného bytového prvku, který zničí celkový design dětského pokoje.

Protiskluzové koberce nejen do dětských pokojů

Další možností, jak zvýšit bezpečnost v domácnosti je především investovat do protiskluzových koberců, které se rozprostřou nejen v dětském pokoji, ale také kdekoliv jinde po domácnosti. Pokud nemáte celoplošné koberce, u kterých by uklouznutí tolik nehrozilo, ale spíše jste zastánci kusových, menších koberečků, jejich protiskluzová vlastnost je důležitým aspektem.

Naštěstí se dnes vyrábí i krásné a vkusné koberečky s motivy pro děti v protiskluzovém provedení, a tak se nemusíte pouštět do vlastních protiskluzových řešení, jež byste aplikovali do spodní části koberce.

Zakrytí zásuvek jako další bod na seznamu

Velkým rizikem prakticky pro všechny děti jakéhokoli věku jsou zásuvky. Strkání prstů do zásuvek může skončit černým scénářem, proto aplikujte krytky, které jakémukoli zastrkávání prstů zabrání. Nejedná se naštěstí o žádný drahý výdaj na seznamu čili i když máte zásuvek doma poměrně hodně, hravě je všechny zaplníte.