Ostatní

Jak zlepšit náš spánek? Možností je celá řada

Špatně spíte? Máte pocit, že se ráno probouzíte nevyspaní, bez energie, bez života? Je načase to změnit! Spánkem totiž netrávíme třetinu života jen tak pro legraci. Během něj dochází k celkové regeneraci organismu, také k utříbení všech nasbíraných podnětů a celkovému odpočinku či přípravě organismu na nový den. Proto bychom neměli spánek podceňovat a už vůbec bychom neměli žít dlouhodobě se spánkovou apnoí neboli nespavostí. Co může pomoct náš spánek výrazně zlepšit?

Kupte si novou matraci

I když člověk zejména v dnešní době nechce zrovna utrácet, matrace je něco, co je nutnost. Nekvalitní podestýlka se totiž velkou měrou promítá na tom, jak kvalitně či nekvalitně spíme. V případě, že si pořizujete matraci kvalitní, například pěnovou matraci, ucítíte změnu už po první noci.

V současné době je nabídka velmi pestrá. Matrace vybíráme zásadně podle sebe a nikoho jiného. Každý člověk totiž potřebuje ke svému spánku něco trochu odlišného, co se odráží od polohy, v jaké spí, nebo od jeho hmotnosti, věku či pohlaví.

Pusťte do ložnice bylinky

Pokud vás například dlouhodobě provází stres ze zaměstnání nebo z nefungujícího vztahu, nabízí se další krok, kterým jsou bylinky. Můžete si například před spaním vypít meduňkový čaj, který má tendenci přirozeně uklidňovat organismus i naši mysl. Pokud vám však čaje zrovna nechutnají nebo jim neholdujete před spaním, je načase si bylinky zasadit.

Nemusíte si nutně sázet meduňku, ale můžete si zasadit například hezky vonící levanduli, která funguje stejným způsobem. Má také tu moc uklidňovat člověka a zbavovat ho veškerého nahromaděného napětí, které mu koluje v krvi.

Už žádný kofein

Nebo minimálně od pěti hodin odpoledních. Kofeinové výrobky mají za úkol stimulovat, respektive probouzet mozek. A to znamená, že vás zkrátka a dobře nedonutí spát. Před spaním si proto kromě kávy nedávejte ani energetické drinky nebo například černý či zelený čaj – i to jsou zdroje kofeinu, i když si to mnohdy neuvědomujeme.