Tipy & rady

Ztráta práce – bývá to stresující víc, než si myslíte!

Ztráta práce potká minimálně jednou za život většinu lidí. Někdo dává výpověď vědomě, s vidinou lepší práce, pro jiného je výpověď jako rána z čistého nebe. Najednou nemá práci, zdroj přijmu, peníze pro svou obživu. Potřebujete si najít práci co možná nejdřív. Jenže ne vždycky se to všem podaří. Taková ztráta práce může s člověkem poměrně slušně zamávat a fronta na úřadě práce, to vám na optimismu nepřidává.

Bez práce nemůžete zůstat

To je asi jedna z věcí, která vás napadne jako první. Musíte si něco najít, zkrátka musíte. Pokud máte nějaké úspory, ty vám obvykle moc dlouho nevydrží, takže je třeba se činit. Úřad práce vám na pár měsíců pomůže, ale není to nic, co by nějak ohromilo. Je tedy jasné, že se musíte poohlédnout po nějaké té práci. Můžete zavolat svým přátelům, kamarádům, známým a možná i bývalým klientům, zda nemají nějaké tipy nebo rovnou nějakou tu práci. Ne vždycky to však vyjde.

Proto se musíte poohlédnout jinde. Nejlepší možností je pracovní portál, kde najdete velkou spoustu pracovních nabídek z různých oborů. Může jít o dělnické pozice, práci v pohostinství, manažerské pozice, práci ve školství, zdravotnictví nebo kdekoliv jinde. Internet je v tomto ohledu skvělou pomocí. Najdete na něm spoustu informací a také nabídky práce. Stačí je jenom projít a vybrat si tu, která se vám nejvíc líbí.

Práce v různých úvazcích

Nabídka nejrůznějších pracovních pozic je opravdu široká, ale každý člověk má své specifické požadavky. Někdo nemůže pracovat v noci, někdo zase má problémy v prašném prostředí. Najdete například volná místa HPP, tedy práci na plný úvazek. Pokud chcete práci jen na dopoledne nebo na půl úvazku, pak vás osloví nabídka práce na zkrácený úvazek. Vyberete si tak přesně to, co potřebujete a co chcete!