Při rekonstrukci bytu to řešit nemusíme, ale při renovaci nebo výstavbě rodinného domu to už řešíme – řeč je o střešní krytině, která je nedílnou součástí nemovitosti. Bohužel řada majitelů rodinných domků na střechu zapomíná, ovšem jelikož mluvíme o podstatné součásti ovlivňující životnost střechy, nemělo by se tak stávat. Než se tedy pustíte do výroby kuchyně na míru, zaměřte se nejdříve na to, co vás chrání před deštěm a jinými nepřízněmi počasí.
Při pokládce střešní krytiny velmi chybujeme
Z posledních průzkumů vyplývá, že lidé při pokládce střešní krytiny velmi chybují. Problém nastává už při samotném výběru toho, co se bude na střechu pokládat. Nevhodně zvolená krytina, případně další doplňkové výrobky musí splňovat nejen vaše požadavky, ale dohromady musí tvořit ucelený systém, který bude dokonale fungovat a který bude společně plně kompatibilní.
I když i v případě střešní pokládky máme tendenci ušetřit prakticky na každé věci, nevyplácí se to. Zejména levné doplňky nemusí splňovat naše požadavky a nemusí ani odpovídat takové kvalitě, jakou od střešní krytiny chceme mít.
Podcenění odvětrávání střešního pláště
Další velkou chybou, jaké se dopouštíme v případě, že se chystáme položit střešní krytinu je podcenění odvětrávání střešního pláště. Při rekonstrukci střechy se snažíme o to, abychom už k takovému kroku v následujících letech nemuseli přistupovat. Jenže aby se tak stalo, odvětrávání střešního pláště nepodceňujte. Výrazně totiž ovlivňuje životnost střechy jako takové.
Umí totiž zabránit vlhkosti, aby se usazovala ve vzduchových bublinách a mezerách střechy. Tím se zde nehromadí plísně ani nevzniká podobný problém.
Chybějící protisněhová ochrana
Možná jste už na vlastní kůži zažili, jak ze střechy spadl nános sněhové nadílky. A možná dokonce na nějakého člověka, kterému nenadálé překvapení pořádně zdravotně zavařilo. Zejména na novostavbách se automaticky „instaluje” i takzvaná protisněhová ochrana, která výrazně snižuje potenciální nebezpečí pro konstrukci střechy i okolí.