Tipy & rady

Vinylová podlaha: Pořiďte si podlahu, která je odolná, snadno se udržuje a přináší moderní vzhled

Výběr nové podlahy není vůbec jednoduchý. Každý druh podlahy přináší trochu jiné výhody, odlišný vzhled a liší se také pořizovací cenou. Hledáte-li podlahu, která bude odolná, protiskluzová a bude přinášet pohodlný pocit pod chodidly, popřemýšlejte nad podlahou vinylovou.

Vinyl

Při zmínce o vinylu si snad každý vzpomene na klasické médium, na kterém si přehrávali hity především starší generace. Vinylové však mohou být také podlahy, které jsou vyrobeny z velmi trvanlivého a odolného materiálu, který přináší dostatečný komfort a vypadá skvěle. Vinylové podlahy mohou být navíc vyrobenu v designu napodobující dřevo či kámen a přináší do vaší domácnosti nadčasový vzhled.

Pestrý výběr

Právě díky rozmanitému množství nejrůznějších vzorů, barev a textur vinylových podlah si snadno vyberete tu pravou do vašeho interiéru. Vinylová podlaha tak hravě napodobí vzor dřeva a domov příjemně zútulní.

Výhody

Použití vinylové podlahy skrývá mnoho výhod. Kromě pestrého výběru je to také snadná údržba. Vinylová podlaha je dobře odolná proti vlhkosti a povrch se velmi snadno čistí a udržuje. Velkou výhodou jsou také nižší náklady spojené s pořízením vinylové podlahy. Je dobrou alternativou k finančně nákladnější dřevěné podlaze či studené dlažbě. Získáte tak stejně kvalitní vzhled za mnohem nižší částky. Další výhodou vinylové podlahy je její odolnost. Hodí se i do prostor, které jsou častěji používány a vydrží i větší nápor. Je totiž mimořádně odolná proti poškrábání, odírání, skvrnám apod. Oceníte ji tedy v případě, že ve vašem domově nechybí děti a domácí mazlíčci. Kvalitní vinylové podlahy vám přináší podlahy od ALPOD.

Pohodlí

Vinylová podlaha je také nehořlavá, protiskluzová a přináší příjemný pocit pod chodidly. Vinyl je navržen tak, aby přinášel měkký pocit pod chodidly a pohodlnou chůzi. Má také dobré akustické vlastnosti a tlumí nejrůznější zvuky. Pokud chcete o vinylové podlaze zjistit více, není to žádný problém.