Inspirace

Obklady a dlažba jsou dokonalým doplňkem nejen zahrady, ale i interiéru

Dlažba i obklady se stávají součástí každého druhy interiéru a jsou i vhodným venkovním doplňkem.

Mohou vypadat jako dřevo nebo kámen. Můžete si však také vytvořit zajímavě řešenou mozaiku. Vybírat si můžete z celé řady různých druhů materiálů i povrchů.

Jaké výhody nabízí dlažba?

Nejen venkovní dlažba nabízí celou řadu výhod. Patří mezi ně především odolnost, dlouhá životnost a velmi snadná údržba, což je především pro dlažbu venkovní velká výhoda. Dlažba je však vhodná i do kuchyně, kde oceníte i její odolnost, neboť právě v této místnosti se neubráníte občasnému pádu předmětů na zem. Velkou výhodu má i dlažba v koupelně.

A co obklady?

Obklady se velmi často využívají na stěny v kuchyni či v koupelně. V kuchyni je to nejčastěji za pracovní deskou. I tady je výběr poměrně široký. V nabídce naleznete celou řadu různých vzorů i barev. Vytvořit si můžete i zajímavou mozaiku.

Pro exteriér i interiér se velmi často využívají kamenné obklady, jež se vyrábějí z umělého kamene. Na jeho výrobu se používá betonová směs, která se odlévá do různých druhů pružných forem.

Proč právě umělý kámen? Především proto, že se vzhledem neliší od kamene originálního. Díky současným moderním technologiím dokonale napodobí nejen kámen přírodní, ale i cihly a další druhy materiálů, jež kopíruje velmi věrným způsobem a vzhledově se téměř neliší.

Navíc nabízí celou řadu výhod. Mezi ty největší patří nižší hmotnost i náklady na pořízení. Velmi snadná je i montáž. Veškeré povrchy jsou propracované a to do nejmenších detailů. Lze si vybrat z celé řady různých tvarů i zbarvení a odstínů. Kromě toho nevyžaduje žádnou speciální péči. Pro vnitřní péči postačí pouze běžné čistící prostředky.

Velký výběr obkladů i dlažeb naleznete na portálu obklady-viko.cz, kde si můžete vybrat nejen dlažbu či obklady dle vašich potřeba požadavků, ale v nabídce naleznete také potřebné příslušenství.