Inspirace

Oblečení do práce – nemyslete jen na dresscode

Spousta zaměstnání vám předepisuje, co si na sebe obléknout ve chvíli, kdy jdete do práce. Například úředníci, bankéři, manažeři a jiní musejí nějak vypadat a na své klienty působit ve všech směrech. Pracovní dresscode dodržují různé firmy, většinou to bývá elegantní a společenské oblečení. Spousta lidí se však v práci převléká „do pracovního“ oblečení. Tedy na sebe oblékají stejnokroje a uniformy, jelikož některé profese vyžadují stejné oblečení. Kromě sjednocení může mít pracovní oblečení také jiné, mnohem praktičtější, využití. Poskytují komfort, pohodlí a také slouží jako ochranné pomůcky.

Oblečení, které pomáhá chránit

U některých zaměstnání se lidé mohou zranit rychleji než u jiných. Například dělníci na stavbě nosí spoustu těžkých věcí, manipulují se stroji a to se nemusí vyplatit, zvláště pokud nedbáte bezpečnostních pokynů a prvků. Často se nosí ochranné pomůcky jako helmy, rukavice nebo kombinézy. A to vše už můžeme zařadit do kategorie ochranné pracovní pomůcky. Díky nim budete v práci chráněni, a jestliže náhodou dojde k úrazu, pak minimalizuje možné následky. Pracovní oblečení vám pomůže cítit se v práci dobře, pohodlně. Je uzpůsobeno tak, aby nikde nic nevadilo, v případě prašného prostředí si nezašpiníte své oblečení, propotíte pracovní oděv nebo jinak znehodnotíte, nebude vás to tolik mrzet, jako vaše vlastní oblečení.

Podobně jako oblečení se v pracovním světě často řeší také obuv. Ta musí být v mnoha zaměstnáních pevná, kvalitní, prodyšná. Zdravotní sestřičky v ní musí vydržet celý den, dělníci na stavbě musejí mít nohy chráněné před zraněním. Obuv Prestige je proto ideálním pomocníkem. Disponuje širokou škálou jednotlivých kousků obuvi, takže vyberete takové, které potřebujete. Internetový obchod Repa cz disponuje botami této značky.