Inspirace

Oprava notebooku – vyplatí se to vůbec?

Elektronika je dobrá věc, v mnoha ohledech vám pomůže ulehčit život a usnadní například práci, spojení s lidmi na druhé straně oceánu a mnoho dalšího. Když však začnou tyto přístroje stávkovat, je to problém. Laické nápady na opravy většinou nepomáhají, protože se snažíte přístroj vypnout a zase zapnout ve snaze, že to pomůže. Když ne, většinou máte dvě možnosti. Obrátit se na odborníky, kteří pomohou s daným přístrojem a opraví jej, nebo si pořídíte nový přístroj a máte vše vyřešeno. Která varianta se vám vyplatí? To záleží na rozsahu škody a závady.

Drobnosti se vyplácí opravit

Nejsem zrovna technický typ, takže mě černá obrazovka u mého notebooku jednoho dne zcela překvapila. Nevěděla jsem, co dělat. Vyzkoušela jsem oblíbené vypnout/zapnout, zastrčila všude kablíky, jestli se náhodou nějaký neuvolnil, ale zázrak se nekonal. Obrazovka pořád černá, i když jsem jej nechala celý den „odpočinout“. Bylo jasné, že oprava notebooku Lenovo je jediné řešení. Nechtělo se mi, co když to bude oprava za několik tisíc? Možná by mě pak vyšel nový přístroj levněji a byl by novější a také výkonnější. Stála jsem před rozhodnutím, o kterém jsem moc nevěděla“ popisuje svůj problém Lenka.

Asi bych se rozhodla pořídit nový notebook. Představa, že zaplatím několik tisíc, mě děsila. Kamarádka mi poradila servis notebooku Brno. U nich jsem mohla notebook nechat na diagnostiku. Podívali se, co ve skutečnosti mému přístroji je, určili cenu. Rozhodnutí, zda se pustím do opravy nebo pořídím nový přístroj, bylo na mě. Rozhodovala jsem se podle ceny. Nakonec jsem jej nechala opravit, byla to drobná chyba, která mě stála fakt minimum. A notebook mi dál a dál slouží. Ode dneška všem doporučuji RG Service. Já s nimi byla nadmíru spokojená“ uzavírá spokojeně Lenka.