Bydlení Inspirace

Potřebujete originální dekorace? Vyrazte do přírody na spadané listí

Ruční práce nejsou výhradou jen malých dětí. Ve skutečnosti existuje celá řada způsobů, kterými si i dospělý může vnést do domova krásu sezónních materiálů, které poskytuje příroda. Podzimní dekorace z listí je nejen univerzální, ale i originální.

Přinášíme některé skvělé nápady, tak vyrazte do přírody, posbírejte si tu barevnou podzimní nádheru a můžete začít tvořit.

Sušené listy

Pokud chcete zachovat nejen originální tvar, ale i barvu, je dobré listy vylisovat a usušit. Pak je můžete využít jako samostatnou dekoraci či jako dekorační prvek do podzimní scenérie.

Také je lze natřít lepidlem MOD PODGE a budou vypadat jako živé po dlouhou dobu.

Dekorace ve váze

Pro tento projekt můžete buď použít čerstvé větve, nebo imitace větví, které byste našli v obchodě s řemesly. Pokud se rozhodnete používat čerstvé větve, pro zachování životnosti větví po delší dobu můžete použít sprej, který jim dodá i nádherný lesk.

Dekorace svícnu

Existuje spousta projektů zahrnujících podzimní listí a svíčky. Zde byl upraven starý svetr na skleničku a doplněn suchým listem.

Podzimní banner

Vytvoření podzimního banneru je dost jednoduché. Tento banner je elegantní a vytváří netradiční dekoraci pro římsu. Postačí provázek v přírodní barvě, dřevěné kolíčky a usušené listy.

Decoupage pro dýně

Stejně jako dostatek listů jsou na podzim k mání i různé druhy dýní, které jsou nejen vhodné pro jídlo, ale i jako dekorace oken či teras. Pro nalepení listů použijte lepidlo ve spreji.

Věnec na dveře

Listy magnólie jsou ideální pro výrobu závěsného věnce. Může si koupit imitaci listů nebo použít listy sušené. Jako základ pro věnec lze použít polystyrenový kruh nebo si jej vyrobíte z větviček.

Kresba listů

Ne všechny projekty podzimních listů musí obsahovat skutečné listy. Někdy je jediné, co musíte udělat, nakreslit spadlý list. Pak jenom najděte nebo si vyrobte originální rámeček a obrázek umístěte na vámi vybrané místo.